Артем Гагарін: Кривий Ріг втретє у своїй історії виграв бронзу чемпіонату України

Артем Гагарін: Кривий Ріг втретє у своїй історії виграв бронзу чемпіонату України}

Віцепрезидент криворізького «Кривбасу» Артем Гагарін поспілкувався з журналістом Інтернет-видання UA-футбол. Найактуальніші моменти бесіди до вашої уваги.

- Ваш клуб офіційно забезпечив собі місце у єврокубках 2024/25. Які відчуття?

- Ну, звісно, ми дуже раді, що лише через два роки після виходу в УПЛ закінчили чемпіонат із медалями. Та ще й достроково. Це дуже крутий результат, але сподіваємося, далі - більше. Хоча зараз нам поки що не до святкувань. Попереду ще дві гри чемпіонату – з «Динамо» та «Минаєм». І треба ще там добре зіграти. А вже після цього буде нагородження, і тоді вже все відсвяткуємо - і медалі, і вихід у єврокубки.

Чесно скажу, на початку сезону багато хто не вірив, що це можливо. Але ми вірили та йшли до своєї мети. Але! Коли досягаєш мети, озираючись назад, завжди починаєш думати: «А могло ж бути і краще». Починаєш рахувати втрачені очки і шкодувати: «От якби не та нічия, або не та дурна поразка…»

- Як ви самі в клубі позиціонуєте цю подію: вважаєте, що це ваш дебютний вихід на міжнародну арену, чи асоціюєте себе з історією того «Кривбасу», який вже грав у єврокубках, зокрема, з «Пармою» та «Нантом»?

- Нинішню подію ми позиціонуємо таким чином, що місто Кривий Ріг втретє у своїй історії виграло бронзові медалі чемпіонату. Ми цінуємо та поважаємо історію і того «Кривбасу», і всіх інших команд, які до цього грали. Оскільки історія криворізького футболу розпочалася не у 1959-му році, коли був заснований той «старий» «Кривбас», а набагато раніше.

Ми її поважаємо, але зараз пишемо нові сторінки цієї історії. Звичайно, по ходу єврокубкового сезону ми будемо у якомусь вигляді згадувати ті матчі «Кривбасу», бо це - історія криворізького футболу, і люди повинні її знати. Але питання, як це правильно сформулювати, розумієте? Ми ж всі бачимо, яку позиції європейські футбольні органи зараз прийняли стосовно того, старого «Металіста», того «Дніпра».

- Гратимете єврокубки у Німеччині, чи ще розглядаєте інші варіанти?

- Скоріше за все, в Німеччині ми гратимемо груповий турнір. Тому, що той стадіон, з яким ми визначилися і з яким майже домовилися, він наразі буде приймати матчі Євро-2024, і тому не буде повністю готовим до початку кваліфікації єврокубків. Тож, якщо команда, дай Боже, вийде до групового турніру, ми точно гратимемо його в Німеччині. Місто назвати поки не можу, оскільки папери ще не підписані. А кваліфікацію будемо грати, швидше за все, в інший країні. Де саме – теж поки не можу сказати, бо ми ще чекаємо на відповідь.

- Як ви думаєте, вихід «Кривбасу» у єврокубки допоможе Україні зупинити падіння в Таблиці коефіцієнтів, яке спостерігається останнім часом?

- Ну, в футболі трапляється будь-що. Бувають різні суперники, різні обставини, невдалий жереб. Та й наше нинішнє місце у рейтингу - на це теж є певні причини. І я зараз кажу не тільки про війну, тому що наше падіння почалося трошки раніше. Може, кількість наших представників у єврокубках зараз трохи не відповідає реальному стану справ? Хтось заробляє бали, які потім діляться на п’ять. Так може краще ми будемо заробляти бали, які будуть ділитися на три? Розумієте, про що я? Максимальна кількість команд в єврокубках зараз не повинна бути самоціллю. Потрапити в єврокубки лише для того, щоб кричати, що ми побували в Європі?

Пресслужба ФК «Кривбас» Кривий Ріг за матеріалами UA-футбол

Теги

Зроблено в Oranges Guru