Євген Банада - десятий новачок ФК "Кривбас"}

Криворізький «Кривбас» продовжує підсилювати склад перед сезоном УПЛ. Наш клуб підписав контракт із десятим літнім новачком, 30-річним півзахисником Євгеном Банадою.

Євген Банада народився 29 лютого 1992 року у Нікополі Дніпропетровської області. Батько Євгена грав на аматорському рівні й з дитинства привчав сина до футболу. Перший тренер - Віталій Міняйло. Банада є вихованцем наступних футбольних шкіл:

ДЮСШ «Колос» Нікополь, ДВУФК Дніпро (до 2005 року), УОР ім. Бубки Донецьк (2006-2008), ДЮСШ «Олімпік» Донецьк (2008-2009).

У «Кривбасі» буде виступати під номером 44. Зріст - 182 см, вага - 79 кг. У 2011 році талановитого хлопця запросили на перегляд до «Олександрії», яка виступала в УПЛ. Перший час грав за молодіжну команди клубу (амплуа: центральний захисник; але після першого кола чемпіонату був переведений до півзахисту); у сезоні-2012/2013 провів 26 матчів у Першій лізі, забив 1 гол.

Дебют в УПЛ - 19 липня 2015 року в матчі 1 туру проти «Шахтаря» - 0:2. Вийшов у стартовому складі й відіграв усі 90 хвилин. Дебютний гол в УПЛ 20 вересня 2015 - «Карпатам». Євген встановив остаточний рахунок гри - 4:1 за олександрійцями. Саме в «Олександрії» Банада провів левову частину кар’єри - 10 сезонів.

Професійна кар’єра:

«Олександрія» (2011-2021) - 246 матчів/26 голів, «Олександрія» (дубль) (2011-2012, 2017-2018) - 29/4, «Металіст» Харків (2021-2022) - 15/6.

Останній клуб - «Металіст», за який Банада у сезоні-2021/2022 зіграв 13 матчів у Першій лізі, забив 6 голів. 562 хвилини на полі, 1 попередження у пасиві.

У січні 2013 року отримав виклик до молодіжної збірної України, за яку загалом зіграв 2 матчі.

Досягнення:

Чемпіон Першої ліги чемпіонату Україіни (2015)

Срібний призер Першої ліги чемпіонату України (2014)

Бронзовий призер Другої ліги чемпіонату України (2013)

ФК «Кривбас» вітає Євгена у великій червоно-білій родині. Бажаємо якнайскорішої адаптації у Кривому Розі та успішних виступів за новий клуб.

Нагадаємо, раніше «Кривбас» підписав воротаря Андрія Кліщука, захисників Тимура Стецькова, Віталія Вернидуба й Євгена Опанасенка, півзахисників Андрія Понєдєльніка, Тимура Корабліна, Дмитра Хомченовського та Максима Задераку, а також нападника Дениса Устименка.