Артем Гагарін: Хочеться, щоб вболівальників допустили на стадіони

Артем Гагарін: Хочеться, щоб вболівальників допустили на стадіони}

Віцепрезидент криворізького «Кривбасу» Артем Гагарін став гостем марафону телеканалу «Суспільне. Рівне», обговоривши тему заборони відвідування глядачами спортивних змагань в Україні на період дії воєнного стану.

- В першу чергу - величезне дякую нашим захисникам і захисницям! Адже тільки завдяки їм ми зараз можемо обговорювати можливість допускати вболівальників на трибуни. Серед тих, хто боронить країну, багато ультрас українських клубів, хлопців, які з сектору пішли на фронт - це і представники фанатського руху «Кривбасу», і багатьох інших. Подяка за це! І вічна пам’ять, вічна слава тим, кого зараз з нами вже немає.

- Пане Артеме, яка позиція «Кривбасу» щодо присутності глядачів на іграх? Чи доводилося вам в минулому сезоні платити штрафи за те, що вболівальники були на трибунах? Тому що в тому ж Рівному це мало місце бути. І як ви ставитесь до того, що деякі клуби погоджувалися на фінансове покарання, але все ж пускали людей на стадіон?

- Думав, ви спитаєте: «Як ви ставитесь до того, що незважаючи на все нам треба продовжувати жити?» Життя складається з багатьох дрібниць. Існування футболу теж не обмежується професійними клубами: це не тільки перша команда, яка грає в УПЛ. Є ще діти, які займаються в Академії - а в «Кривбасі» більше тисячі хлопчиків і дівчаток, серед яких багато переселенців. І їм потрібно ходити на стадіони, щоби залишатися «всередині» футболу.

Щодо штрафів - в минулому сезоні ми їх не платили, адже дотримувались норм. Більше того, «Кривбас» звертався до керівництва УПЛ з проханням віддати їхню квоту вболівальникам. Ми продавали обмежену кількість квитків на домашні матчі - це була благодійна історія, адже всі гроші йшли на ЗСУ.

Тут питання не в заробітку, зовсім ні. Якщо говорити суто з сухої фінансової точки зору, то в нашому чемпіонаті повернення вболівальників на трибуни ніколи не покриє усіх видатків. Основна ідея в тому, щоби люди не забували про те, що живий футбол - є. Щоби діти приходили займатися, щоби цей спорт мав максимальну популяризацію.

- Чи надсилали представники «Кривбасу» відповідне звернення до Міністерства спорту?

- Звичайно! Дивіться, от що таке УПЛ? Це - об’єднання українських клубів. На загальній нараді ми показали свою позицію і висловили спільну думку з приводу того, що вболівальники повинні бути на трибунах. Від нашого імені керівництво УПЛ потім звернулося до УАФ та Міністерства. Стукали усюди, куди можна і треба. На жаль, відповідь була наступною: наразі це неможливо. Чому? До кінця того не розуміємо.

- Чим вмотивована відмова?

- Не буду озвучувати власні здогадки. Один із аргументів, який наводився - неможливість надання особового складу спецпризначенців для підтримки безпеки на матчах. Але клуби були готові взяти питання безпеки на стадіоні під свій контроль! Залучити стюардів, охоронні структури. Абсолютно всі прагнуть створити безпечну атмосферу на трибунах як для футболістів, так і для глядачів. При необхідності всі б ходили до бомбосховищ, за цим слідкували би.

- Якби був відповідний дозвіл - то глядачі приходили б на домашні матчі «Кривбасу»?

- Звичайно! Найголовніше - щоб люди взагалі не забули, що таке футбол. У мене дуже багато емоцій, коли постає це питання. Не знаю, куди стукати, аби достукатися. Хочеться, щоби вболівальників все ж допустили. Ми готові контролювати цей процес. Люди повинні жити, незважаючи ні на що! Ходити на стадіон, як вони ходять в кінотеатри та на концерти, та й просто в гіпермаркети. Має бути можливість і футбол відвідувати. Це дуже важливо! Адже наші хлопці воюють за живе!

- Чи є шанс змінити позицію Міністерства спорту і яких зусиль для цього готовий докласти футбольний клуб «Кривбас»?

- Це рішення Кабінету міністрів України, яке було прийняте після консультацій з Міністерством оборони і Мінспорту. Тому не будемо все валити на останніх. Є декілька шляхів вирішення. Перший, у який ми віримо - з дня на день переможемо ворога і тоді все скоренько повернеться до нормального життя. Наступний варіант - все ж-таки дискутувати, пропонувати варіанти, щоби змінити ситуацію з допуском глядачів. І мова не тільки про УПЛ - є ще ПФЛ, жіночий, аматорський і дитячий футбол, інші види спорту. Саме в такий важкий час дуже важливо не втратити спорт в Україні.

- Як ви ставитеся до ідеї, щоби на місцях обласні військові адміністрації приймали рішення про те, давати дозвіл на допуск на трибуни чи ні?

- Тільки так і має бути. Ніхто не володіє ситуацією краще, ніж ті, хто є безпосередньо в центрі подій. Навіть Кривий Ріг - місто, довжиною в життя, - маючи протяжність більше 100 кілометрів, чудово демонструє парадокс: в одній частині така ситуація, а в іншому районі - вже інакша. Що вже казати про більш глобальні масштаби: люди в Києві не можуть знати про все - для цього і є ланцюжок комунікації від центру до регіонів. Можливо, деколи відбувається дисконект - як от в питанні допуску глядачів на трибуни…

Згадайте, що довгий час ми не грали в Кривому Розі, проводили всі матчі на виїзді. Коли вже наші бійці вибили ворога за Херсон, то «Кривбасу» дозволили проводити домашні поєдинки в рідному місті. Далі ми добилися запуску Академії, дітки почали займатися. Ми і зараз в тісному контакті з керівництвом міста і області, тримаємо руку на пульсі. Віримо, що і питання допуску вболівальників в результаті вирішиться позитивно.

Пресслужба ФК «Кривбас» Кривий Ріг за матеріалами Суспільне Спротив

Теги

Зроблено в Oranges Guru