Тренер-аналітик криворізького «Кривбасу» Дмитро Кабачок розповів про нововведення у тренувальний процес команди на літніх зборах в Словенії.
- Зараз футбол стає все більш технологічним. Розкажіть детальніше про нові датчики, які використовує команда. Що це за система і як вона працює на практиці?
- Це датчики Playermaker. Ми умовно поділяємо зібрані ними дані на фізичні та технічні. На фізичні показники звертаємо менше уваги, оскільки в нас уже є система GPEX, яка показує дистанцію, спринти, максимальну швидкість, прискорення та гальмування. Деякі показники дублюються, але важливо, що ці два пристрої працюють на різних системах і мають різні акселерометри.
Що стосується Playermaker, то основний акцент ми робимо саме на технічних даних. Нас цікавить, скільки було дотиків до м’яча, якою ногою - лівою чи правою, якою була сила удару, скільки часу проходило між дотиками, як часто і з якою інтенсивністю відбувалися розвороти. Зараз ми активно тестуємо всі функції цього пристрою, щоб зрозуміти, як його найкраще застосовувати в роботі з командою.
Також є можливість дивитися взаємозв’язки між гравцями, аналізувати, скільки часу кожен проводить із м’ячем, і де саме відбуваються втрати. Це вже більш розширена версія, яка дозволяє розподіляти інформацію за конкретними вправами, тривалістю та відстанню. Такий підхід допомагає краще контролювати тренувальний процес і дає глибше розуміння технічного стану кожного гравця.
- Який ефект команда вже відчула після впровадження цієї технології?
- Про це поки що зарано говорити. Інформацію, яку ми отримали під час тестування, зараз переглядає головний тренер, я також її аналізую. Робити якісь остаточні висновки зарано. Ми більше зосереджуємось на молодих гравцях, а також легіонерах, тому наразі це радше перші дані, з якими ми починаємо працювати. Це індивідуальна інформація, яку з часом можна буде коригувати під конкретного гравця.
На даному етапі мова йде радше про тренувальний процес - про навантаження, пов’язані з м’ячем, про кількість роботи, яку виконує гравець на полі. Тобто ми поки що лише отримуємо базове розуміння певних процесів, і говорити про конкретний результат ще дуже рано.
- Чи допомагають ці дані краще розподіляти навантаження під час зборів загалом і на тренуваннях?
- Завдяки новому пристрою ми можемо отримати важливу інформацію по кожному футболісту. Це дозволяє бачити, де є прогалини, і працювати над ними - через спеціальні вправи або індивідуальну роботу. Так ми можемо, наприклад, покращувати гру лівою або правою ногою, в залежності від того, що потребує розвитку, і поступово приводити ці показники до певного позитивного балансу.
Пресслужба ФК «Кривбас» Кривий Ріг