Володимир Баєнко: "Кривбас" налаштований боротися за найвищі місця в УПЛ

Володимир Баєнко: "Кривбас" налаштований боротися за найвищі місця в УПЛ}

Генеральний директор криворізького «Кривбасу» Володимир Баєнко відповів на питання Інтернет-видання UA-футбол. Найактуальніші моменти інтервʼю до вашої уваги.

- Наскільки молодіжний напрямок розвитку та акцент на своїх вихованцях важливий для криворізького клубу?

- Ми зараз працюємо над цим дуже плідно. У нас є договір на співпрацю з Олімпійським коледжем. По-друге, ми розвиваємо свою Академію, вкладаємо в неї кошти. Є певні зроблені кроки, яких не було у Кривому Розі. Зараз для всіх вікових категорій є місце проживання, безкоштовне харчування, безкоштовне екіпірування та виїзні турніри. Тому такі маленькі, але для нас великі кроки, ми робимо. Ми дуже сфокусовані на розвитку саме нашої Академії. Бо це база, це основа для всього клубу. І в принципі нам така філософія підходить - щоб більше грало своїх вихованців.

- На конгресі УАФ Сергій Ребров сказав, що Українська Асоціація футболу повинна домовлятися з клубами щодо цього питання про повернення першості U-21. Чи були вже контакти нового керівництва УАФ з криворізьким клубом з приводу цього?

- Ні, поки що не було. У нас були контакти між клубами до Нового року. Я раніше вже казав, що ми не дійшли згоди. Є декілька причин цьому. Перше - це фінансова сторона. По-друге - у деяких клубів вже почали працювати другі команди у Другій лізі. «Рух», «Карпати» та інші клуби почали створювати другі команди у Другій лізі не від хорошого життя. Це ж через те, що немає чемпіонату U-21. Почали грати «Рух-2», «Карпати-2».

І інші клуби задумуються над цим, щоб розвивати молодих футболістів. Потрібен перехідний період після U-19 до U-21, чи до більш дорослого футболу. Поки що у клубів немає консенсусу. Менше половини клубів нас підтримали. Деякі клуби не підтримали. Є різні проблеми у кожного клубу. Але якщо, я вважаю, це буде централізовано і з подачі зараз першого віцепрезидента УАФ. То дуже багато клубів переглянуть цю ситуацію.

Можливо, як я казав раніше, це не обов'язково буде за Регламентом. Але для початку давайте організуємо хоча б вісім команд. Будемо грати між собою. Далі, можливо ситуація у країні поліпшиться, можливо далі якісь інші клуби захочуть приєднатися. Потрібно це робити, потрібно рухатись. Тому що в нас ситуація через декілька років буде непроста, м'яко кажучи. Ви ж зараз бачите, грає там «Рух», середнього віку немає.

Середній вік - це легіонери, в основному. Українських футболістів немає. Залишились або дорослі, або дуже молоді. У «Руха» хоча б вийшло якось зберегти 4-й рік (2004-го року народження). А у нас 2004-го року немає. Ми 2003-го року народження хлопців збирали взагалі по всій країні. Зараз більш менш справи з 2006-м та 2007-м роками народження, ситуація буде вирівнюватися. Але ми ж після 2002-го року втратили дуже багато футболістів. Ми спершу скасували чемпіонат U-21, потім розпочалась війна.

Вважайте, чотири роки ми точно втратили. Це дуже багато футболістів. Подивіться на збірну U-17. Основу цієї збірної складають футболісти, які вже грають за кордоном. У нас дуже нелегкі часи попереду. Тому потрібно, щоб ми всі один одному допомагали та рухались вперед.

- Володимире Володимировичу, поправте, якщо неправильно інтерпретував Ваші слова. Для низки клубів УПЛ саме фінансова сторона є найбільшою проблемною точкою питання повернення чемпіонату U-21. А у «Кривбасу», наскільки розумію, у цьому аспекті ситуація в порядку?

- Ну, розумієте, зараз важкі часи для клубів. І «Кривбас» - не виняток. Але якщо брати з точку зору розвитку українського футболу, то дуже важливо створити чемпіонат U-21. Тому що ми всі дуже хочемо заробляти, дуже хочемо, щоб наші клуби були прибутковими. Зараз чому клуби не хочуть говорити за U-21? По-перше, йде перша команда, потім U-19, U-21, ще жіноча команда. Це чотири команди. І все на плечах наших інвесторів, інвесторів клубів. І це дійсно важко.

Тому однією з моїх пропозицій на зібранні клубів УПЛ було розпочати грати у вільному доступі. Якщо буде шість команд, давайте будемо грати в чотири кола. Давайте зробимо ігри після чемпіонату перших команд. Можливо до цього чемпіонату можна буде долучати певну кількість футболістів, які не грали, але старші 21-го року. Ну тобто потрібно працювати над цим.

Ми дуже хотіли повернути цю модель. Я просто розумію, що це дуже важливо для футболу. Але потрібно розмовляти, потрібно з чогось починати. Я вважаю, якщо ми з літа розпочнемо - вісім команд буде грати в чотири кола. Це також непогано. Потім ще два клуби долучаться, потім ще два клуби. І через два роки ми зробимо чемпіонат U-21 з 16 клубів. І вже зможемо його внести в Регламент. Але потрібно з чогось починати.

- Чи варто очікувати потенційних кандидатів у «Кривбасі» з української першості чи це можуть бути футболісти із закордонних чемпіонатів?

- Може бути і те, і те. Зараз ми вже більше слідкуємо за футболістами з-за кордону. Але ми також не відпускаємо наших футболістів, які мають український паспорт, які вже грали. Ви знаєте, цей процес завжди нелегкий. Проте в клубі він завжди протікає, ми завжди хочемо покращити нашу гру, завжди хочемо знайти ще крутішого футболіста, ще більш класного рівня. Тому, це нормальний процес.

- А щодо трансферів на вихід, клуб розглядає у це трансферне вікно такі варіанти? Можливо, є конкретні пропозиції від інших клубів щодо гравців «Кривбасу». Чи криворізький клуб, зважаючи на лідируючу позицію у турнірній таблиці, має намір зберегти кістяк команди?

- Сьогодні у нас 29-е січня. Через два дні у Європі закривається трансферне вікно. І ось цей місяць був дуже-дуже активним, в плані інтересу до наших футболістів. Без конкретики, але були офіційні пропозиції щодо наших гравців. Але поки що дані пропозиції не влаштовують президента Клубу. Президент Клубу Костянтин Караманіц налаштований боротися за найвищі місця.

Так само, як і налаштований тренерський штаб, і гравці. Аналогічний настрій у всього менеджменту клубу та у всіх працівників. Тому, я гадаю, що тільки у разі, якщо буде дуже гарна пропозиція, тоді, можливо, президент задумається. Але поки, всі налаштовані на те, щоб продовжити боротьбу у чемпіонаті за найвищі місця.

- Офіційні пропозиції щодо футболістів «Кривбасу» були із закордонних чемпіонатів, чи з української першості?

- Більшість з них були з-за кордону.

- А якими кандидатами цікавились, ну чи які клуби виявляли інтерес?

- Були клуби з Франції, Португалії, були команди зі Швейцарії. Навіть були представники з екзотичних чемпіонатів. Ну як екзотичних, там, де зараз багато грошей (посміхається). Але поки дані пропозиції не влаштовують президента Клубу.

- Мова йде про елітні дивізіони Франції та Португалії?

- Так-так, з Ліги 1.

- «Кривбас» провів потужну першу половину сезону, закінчивши перше коло у якості лідера української першості. За спортивну складову відповідає головний тренер, але все ж, яке завдання мінімум буде задовільним для криворізького клубу за підсумками кампанії 2023/24?

- За всі процеси в клубі відповідають усі працівники Клубу. Ми не можемо казати, що за результат команди відповідає лише головний тренер. Над цим результатом працює дуже багато людей. Безпосередньо все починається з президента Клубу. І яке завдання мінімальне, це може лише президент Клубу ставити перед менеджментом, перед персоналом, перед тренерським штабом і перед штабом U-19. Це більш все-таки внутрішня інформація. Я би не хотів виносити дану інформацію. У Клубі ми всі все прекрасно розуміємо, які стоять завдання. Тому будемо наполегливо працювати у цьому напрямку, усім Клубом!

Пресслужба ФК «Кривбас» Кривий Ріг за матеріалами UA-футбол

Теги

Зроблено в Oranges Guru